Virtuální zábava
Gaming se možná dostane i na skutečnou olympiádu, protože má opravdu obrovské celosvětové zastoupení. Jedná se o lidi, kteří se hraní věnují profesionálně a vydělávají tím peníze i o ty, kteří třeba přijdou z práce či školy a chtějí si užít nějakou tu zábavu. Možností, co můžete hrát je opravdu spousta, takže záleží jen čistě na Vás, jaký žánr či konkrétní hry Vás zaujmou a vtáhnou do virtuálního světa. Navíc jsou stál reálnější, přičemž u řady si můžete užít opravdu nádhernou a propracovanou grafiku, na kterou je radost pohledět.
Navíc žijeme v době, kdy má většina domácností internetové připojení, takže řada her se dá hrát s jinými hráči. To můžou být Vaši kamarádi nebo klidně i úplně cizí lidé z celého světa. Třeba si najedete i partu, s kterou si vždy rádi zahrajete. Abyste mohli pořídit nějakou tu novou hru, tak nemusíte rozhodně chodit někam do kamenného obchodu, protože v současnosti je velmi populární platforma Steam, přes kterou vše vyřídíte z domova.
Potřebné zařízení
Nelze očekávat, že byste vytáhli ze skříně nějaký 15 let starý kancelářský počítač a rozjeli na něm moderní náročné hry. Jestliže se tedy rozhodnete, že byste rádi třeba i rekreačně hráli něco náročnějšího než Tetris, tak to chce vhodný stroj. Pokud si tedy budete pořizovat nějaký nový, tak je dobré udělat si přehled o tom, jaké doporučené systémové požadavky mají hry, které na něm chcete rozjet. Je však rozhodně na místě zvolit komponenty o něco výkonnější, protože jistě chcete, aby Vám zařízení vydrželo hezkých pár let bezproblémového provozu. Rozhodně také zajistěte dobré chlazení, protože během takto náročného zatěžování můžou jet komponenty na plný výkon a nízké teploty zajistí rozhodně vyšší životnost. Co se týče cen, tak dost záleží na tom, co chcete hrát a na jaké detaily, ale rozhodně jsme v řádech desítek tisíc. Nejdražší komponentou bude pravděpodobně grafická karta, protože ty nejsou v současnosti obecně levnou záležitostí.