Prasklý radiátor – jestliže vám například v červnu praskne radiátor a odtéká z něj na podlahu kapalina, musíte co nejdříve vypustit vodu z topného systému, aby vám nepoškodila podlahovou krytinu, ale k odstranění závady stačí zavolat instalatéra pohotovost Kanalizace instalatéři třeba až za měsíc. Ovšem pokud se to stane v topné sezóně, je to vždy havarijní situace a důvod k přivolání havarijního servisu. Vypustíte-li vodu z topného systému, musíte počítat s tím, že během několika hodin může teplota vzduchu v domě klesnout až o deset stupňů Celsia. Instalatéři proto k takovým závadám vyjíždí co nejrychleji a většinou jsou u vás do hodiny. Pro případ, že máte doma pokojové rostliny citlivé na výkyvy teplot, měli byste mít při ruce náhradní zdroj topení, například teplomet na plynovou bombu nebo elektrický přímotop či olejový elektrický radiátor.
Výpadek plynového kotle – nepříjemné jsou i výpadky plynových kotlů, tehdy jde rovněž o havarijní situace a navíc poměrně nebezpečné, protože jde o plynové zařízení, kde dochází ke kontaktu s nebezpečnou výbušninou. V žádném případě se nepokoušejte kotel opravovat sami, pokud nejste vyslovený specialista – instalatér. K jakékoli závadě vždy přivolejte odborníka.
Úniky plynu – stejné nebezpečí vzniká při únicích plynu z plynového potrubí nebo armatur či spotřebičů. Jakmile dojde k úniku plynu vlivem mechanického poškození potrubí při manipulaci s plynovými spotřebiči nebo k samovolnému úniku plynu, okamžitě uzavřete hlavní uzávěr plynu a ihned volejte havarijní servis. Instalatéry se nezdráhejte přivolat ani při úniku plynu mimo váš domov, například pokud ucítíte někde plyn v městské ulici. Toto jsou velmi ošidné situace a mohou způsobit i velké škody na majetku a usmrtit mnoho osob, které se nachází v blízkosti, a to nejen samotnou explozí, ale i vyvolanou rázovou tlakovou vlnou.