Je naprosto běžné, že máme všude možně zavedenou elektřinu. Tu nám přivádějí distributoři až do našich objektů a tady se tato dále rozvádí až ke koncovým spotřebičům. A každý, kdo tomu aspoň minimálně rozumí, ví, že takové elektrické vedení není jenom kus drátu spojující elektrárnu dejme tomu s mixérem u nás doma. Je to daleko složitější soustava, ve které se už žádný laik nedokáže vyznat a nerozumí jí. A proto máme elektrikáře. Jednoho dne nám zmínění elektrikáři vybudovali veškerá ta vedení a vše, co s nimi souvisí. A pokud se to nestalo, stane se to, jakmile svůj objekt dostavíme a objednáme si zmíněnou vymoženost, jíž elektřina je. A pak máme tedy to, co potřebujeme mít.
Nic na tomto světě ale netrvá věčně. Ani elektrická zařízení a rozvody. A tak je třeba tu leccos opravovat, pokud se to pokazí, případně provádět revize, aby se nedostatky odstranily pokud možno dříve, než se to jako porucha projeví. Když nám má ale někdo něco zkontrolovat, potřebuje vědět, kde to je a jak to vypadá. A u elektrických soustav je tomu také tak. Kdyby k nám přišel elektrikář a nevěděl, co kde je a co se jak využívá, nemohl by odvést svoji práci pořádně. A to by se podepsalo negativně možná především na tom, co a jak nás ohrožuje.
Protože je určení vnějších vlivů Revize-elektro-revtech rozhodně důležitý úkol, i když se to amatérovi možná nemusí na první pohled zdát. Je přece jasné, že když nám na nějaké elektrické zařízení prší nebo když je ve vlhku nebo v jiném nepříznivém prostředí, ohrožuje to jeho kvalitu a funkčnost víc než prostředí dokonalé. A podobně. A tak musí elektrikáři dostávat kvalitní informace, na základě kterých nám zkontrolují a případně zdokonalí vše, co se elektrických rozvodů týká. A nás pak daleko pravděpodobněji nepřekvapí nějaká nepříjemná závada. Která by mohla mít i nedozírné následky.